Soğuk Lipoliz’in Zararları

Yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsiz bir yaşam biçimi, ilaçların yan etkileri ve stres gibi etkenler sebebiyle günümüz insanının en büyük problemlerinden birisi fazla kilolar ve istenmeyen yağlar. Bu sebeple de büyük bir endüstri haline gelen zayıflama ilaçları ya da cihazlarının pazarlaması için bile her yıl dünyada milyarlarca dolar para harcanıyor. Ancak bunca zaman sunulan binlerce farklı alternatif arasında tıbbi ilaçlar haricinde kesin sonuç verebilen belki de tek yöntem liposuction idi. Fakat uygulamanın cerrahi bir müdahale olması, anestezi yapılması ve iyileşme sürecinin çok uzun olması nedeniyle birçok kişinin mesafeli davrandığı bir yöntemdi.

Harvard Üniversitesi uzmanlarının yaptığı çalışmalar sonucunda ise liposuction alternatifi ağrısız ve acısız bir yöntem olan; son derece başarılı sonuçlar veren soğuk lipoliz uygulaması geliştirildi. Bunca yıldır sonuç alamamış birçok kişinin kafasında ise haklı olarak soğuk lipolizin zararlı olabileceği düşüncesi doğdu.

Soğuk Lipolizin Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Liposuction uygulamasında olduğu gibi cerrahi bir müdahaleye ve 2 haftalık bir iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur. Uygulama sonunda aynı gün içerisinde günlük hayata devam edilebilir.

Liposuction uygulamasında yağ dokusu tek bir seferde alındığı için deride sarkma ve deformasyon gözlemlenebilir. Ancak soğuk lipoliz sayesinde yağlar vücuttan birkaç ay içerisinde doğal bir süreçle atıldığı için deride hiçbir deformasyon oluşmaz.

FDA onaylıdır ve zararsızdır.

Sadece uygulama esnasında kısa süreli uyuşukluk ve kızarıklık olabilir. Ne ilaçların etkisi, ne kesiklerin acısı için birkaç haftalık istirahat gerektirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir