Soğuk Lipoliz Karşıyaka

lipoliz-karşıyaka

Günümüz şartlarının bize verdiği sevimsiz hediyelerinden hareketsiz yaşam ve dengesiz beslenme alışkanlıkları ile birlikte birçok kişinin ortak problemi istenmeyen kilolar. Diyetle birlikte bu kilolarından kurtulup istediği görüntüye kavuşmak isteyenlerinse birçoğu ne yaparsa yapsın bir türlü istediği görüntüye sahip olamamakta. Özellikle bel ve basen bölgesindeki inatçı yağlarından kurtulmak için diyet yapıp kilo verse de bu yağlardan kurtulamayan birçok kişi var.

Bölgesel incelme ne sporla, ne de diyetle mümkün. Profesyonel bir diyet ve spor programı ile yağ yakıldığı zaman vücut nereden yağ yakacağına kişinin genetik kodlarına göre karar verecektir. Genellikle de son yakılan yağlar bel bölgesi gibi inatçı yağlar denilen yerde olduğu için birçok kişi için bu bölgelerdeki yağlar maalesef ulaşılamazdır. Bu sebeple uzun yıllar boyunca birçok kişi için son çare liposuction uygulaması olmuştur. Ancak cerrahi bir müdahale olması ve oldukça uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulması nedeniyle pek çok kişinin de korkulu rüyası olmuştur. Ancak 2008 yılında Harvard Üniversitesi uzmanlarının geliştirmiş olduğu soğuk lipoliz teknolojisi ile bölgesel olarak incelmek artık mümkündür.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz bir bölgesel incelme ve yağ yakma uygulamasıdır. Uygulama hiçbir cerrahi müdahale olmadan deri üzerinden gerçekleştirilir. Özel bir cihazla uygulama yapılacak olan bölgedeki yağ dokusu vakumlanarak önce ısıtılır, ardından ise şoklanarak dondurulur. Bu sayede yağ hücrelerinin yapısı bozulur ve yağ hücreleri ölür. Yapısı bozulmuş olan yağ dokuları ise vücudun doğal savunma mekanizması sayesinde vücuttan atılırlar. Etkisi 2 haftanın ardından görülmeye başlanan uygulamanın tam sonuçları ise 3 aydan itibaren net bir biçimde görülmeye başlanacaktır. Tek bir seansla bir bölgede 5-13 santimetreye kadar incelmenin mümkün olabildiği uygulama sonunda, hemen gündelik hayata dönebiliyor olmaksa uygulamanın en özel yanlarından birisidir. Ülkemizde de her geçen gün uygulamaya artarak büyüyen bir ilgi duyulmaya başlamıştır.

Karşıyaka’da soğuk lipoliz uygulaması yaptırmak ve konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen misafirlerimiz güzellik birimimize kadar gelebilir, online olarak destek hattından yardım alabilir ya da telefonla bize ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir