Soğuk Lipoliz İstanbul

lipoliz-turkey

Hareketsiz bir yaşam tarzı, yediğimiz gıdaların doğallıktan uzak rafine ürünler olması ve kimi zaman da ilaçların ve yediklerimizin yan etkileri yüzünden vücut formumuz henüz orta yaşlara bile gelmeden bozulabiliyor ve fazla yağlanmalar söz konusu olabiliyor.

Vücuttaki bu yağları yakmak ve incelmek, sadece az yemek yiyerek mümkün olmuyor. Zira sadece kalori hesabı yaparak az yemek yemek, ölçü olarak küçülmemize neden olsa da vücut sadece yağlardan değil, kaslardan da yakıyor ve eskiden sahip olduğumuz orantısız görüntü, biraz daha küçülmüş haliyle yine bizimle beraber oluyor.

Vücuttaki Yağlar Nasıl Yakılabilir?

Güzel ve fit bir görünüme sahip olabilmek, kadınlar için de erkekler için de yağ oranını azaltıp, kas oranını korumak ya da artırmaktan geçiyor. Bunun içinse içerisinde ağırlık idmanlarının da bulunduğu bir antrenman programı ve beyaz undan, şekerden, rafine ürünlerden uzak protein ağırlıklı bir diyet yapmak gerekiyor. Bütün bu çalışmalarsa birçok kişinin bilgi birikimini aşıyor ve her zaman için tam anlamıyla istenen sonuçlar alınamayabiliyor. Özellikle bel ve basen bölgelerindeki gibi “inatçı” diye tabir edilen yağ dokuları bir şekilde vücuttan atılamayabiliyor. Bu gibi durumlarda birçok kişinin tercihi ise cerrahi operasyonlar oluyor.

Fazla Yağlar için Liposuction

Bahsettiğimiz şekilde amacına ulaşamayıp vücudunda belli bir bölgedeki yağlardan şikayetçi olan birçok insan yıllar boyu deri altına cerrahi bir müdahale yöntemi olan liposuction ile bu sorunun üstesinden gelmek için belki de hayatını dahi riske attı. Ancak cerrahi bir müdahale olan, iyileşme süreci çok uzun süren ve oldukça da külfetli olan bu uygulama, yerini artık soğuk lipolize bırakmaya başlamış durumda.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz, belli bir bölgedeki yağ dokusunun deri üzerinden ısıtılıp, ardından şoklanmasıyla yağ hücrelerinin yapısının bozulmasını ve vücudun kendi doğal akışı içerisinde yok edilmesini sağlayarak, bölgesel yağ yakımını mümkün kılan bir uygulama. Tek seansta sorunun çözülmesini sağlaması, cerrahi bir müdahaleye gerek duyulmaması, hemen ertesi gün kişinin günlük hayatına geri dönebilmesi ve oldukça ekonomik fiyatı ile liposuction gibi bir uygulamaya göre çok fazla avantajının olması, uygulamanın günden güne çok daha fazla ilgi görmesinin en büyük nedenleri.

İstanbul’da Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz, görece yeni bir uygulama olduğu için konu hakkında yeterince deneyimi ve uzmanlığı olmayan kişiler tarafından da uygulanabilmekte. Ancak uygulama oldukça kolay olsa da, ortaya çıkacak sonuçlar sağlık ve estetik açıdan istediğiniz gibi olmayabilir. Bu yüzden özellikle İstanbul gibi oldukça büyük bir metropolde uygulama yaptırmak için ayrıca özen gösterilmeli ve ekibinde uzman olmayan merkezlerden uzak durulmalıdır.