Liposuction Alternatifi: Lipoliz

soguk-lipo-uygulama

Günümüzde dengesiz beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzının bize verdiği tatsız armağanlardan birisi de yağlar. Bu yağlardan kurtulmak içinse oldukça sıkı bir diyete girmek tek geçer yol değil. Diyet programının oldukça profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması ve diyetin sporla destekleniyor olması gibi birçok önemli etken var. Aksi halde ne kadar kilo verilirse verilsin, bazı bölgelerdeki yağlardan kurtulmak genetikle beraber bir araya gelince neredeyse imkansız olabilmektedir. Bunun için son yıllarda oldukça sık başvurulan yöntemlerden birisi olan liposuction, ağrılı ve zahmetli bir uygulama olmasına rağmen yine de büyük ilgi görmüştür.

Liposuction Nasıl Yapılıyor?
Liposuctionda amaç, belli bir bölgede inatçı olduğu düşünülen yağ dokusunun deri altına girilerek alınmasıdır. Liposuctionda amaç kilo vermek değil, estetiktir; ancak uygulama biçimi zahmetli ve risklidir.

Uygulama öncesi uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi uygulamak mecburidir. Bir cerrahi operasyondan hiçbir farkı olmayan uygulamada, deri altından yağ dokularını çekip alabilmek için deride kanülün girebileceği kadar delikler açılması gerekmektedir. Bu aşamada kanamanın çok olmaması ve iyileşme sürecinin daha hızlı olması adına da hastaya operasyon öncesinde kanama azaltıcı özel solüsyonlar enjekte etmek de gerekebilmektedir.

Liposuction Sonrası İyileşme
Yapılan uygulamanın zorluğu ve riskleri sadece uygulama anında değil, uygulama sonrasında da birkaç hafta sürmektedir. İlk günü hastanede geçirmesi gerekebilecek olan hasta, 2-3 hafta sonunda ancak günlük hayatına tamamen adapte olabilecektir. Belli bir bölgeden alınan yağ dokusu nedeniyle ortaya çıkabilecek olan deformasyonun giderilmesi ve vücudun doğal şeklini alabilmesi ise birkaç ayı bulacaktır. Liposuctionın bu denli zahmetli ve yorucu bir süreci olmasına rağmen, bunca yıldır rağbet görmesinin nedeni ise alternatifsiz olması idi. Ancak Dünya artık gözünü Liposuctiondan Soğuk Lipolize çevirmiş durumda.

Soğuk LipolizinLiposuctiona Göre Avantajları Neler?
İki uygulamanın da amacı belli bir bölgedeki yağ dokusunu inceltip, bölgesel incelme sağlamak. Ancak uygulama ve uygulama sonrasındaki süreç ele alınacak olursa, Soğuk Lipolizin avantajları bariz şekilde ön plana çıkmakta;

  • Soğuk Lipoliz için cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Tüm uygulama cilt üzerinden gerçekleştirilebilir.
  • Genel anestezi ve ameliyat için gerekli olan ilaçları almaya gerek kalmaz.
  •  Uygulamanın 1 gün sonrasında gündelik hayata dönülebilir.
  •  Uygulama sırasında ve sonrasında liposuctionda olduğu gibi yoğun ağrılara maruz kalınmaz.
  •  Uygulama yapılan bölgedeki deformasyon liposuctiona göre daha az olur ve vücut doğal görünümüne daha çabuk kavuşur.