Lazer Lipoliz ve Soğuk Lipoliz Arasındaki Farklar

laser

Çağımızın en büyük problemlerinden birisi olan istenmeyen kilolar ve inatçı yağlar sebebiyle birçok kişinin tercihi son çare olarak görülen liposuction uygulamasıydı. Ancak gelişen teknoloji sayesinde liposuction alternatifi olarak soğuk lipoliz ve lazer lipoliz uygulamaları geliştirildi. Bölgesel incelme sağlayabilen bu uygulamalar arasında seçim yapmak isteyen birçok kişi ise konu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadığı için ya istediği sonuçları alamadı, ya da kararsız kaldığı için cesaret edip bu yöntemlere başvurmadı bile. Bu üç yöntemden de kısaca bahsedecek olursak;

Liposuction
İstenmeyen yağların, deride açılan mikro kanallar sayesinde cerrahi bir müdahale ile alınması.

Lazer Lipoliz
Yağ hücrelerine lazer ışınları ile müdahale ederek yapılarının bozulmasını ve vücuttan atılmasını sağlamak için yapılan cerrahi bir müdahale.

Soğuk Lipoliz
Yağ dokusunun deri üzerinden özel bir cihazla ısıtılıp, ani bir biçimde dondurulması ile yağ hücrelerinin yapısını bozan ve vücuttan atılmalarını sağlayan FDA onaylı bir uygulama.

Bu bilgiler ışığında üç uygulama içerisinde uzun süreli bir istirahat dönemi gerektiren ve anestezi altında yapılan liposuction, estetik kaygılardan ziyade daha çok tıbbi müdahaleler için yapılabilecek bir uygulama. Soğuk lipoliz ve lazer lipolizin farkı ise;

İki uygulamada da yağ hücrelerinin yapısını bozmak ve doğal bir biçimde vücuttan atılmasını sağlamak vardır. Ancak soğuk lipoliz yaptıranlar hemen uygulama sonrasında günlük hayatlarına dönebilirken, lazer lipolizin cerrahi bir müdahale olması ve lokal anestezi ile yapılması nedeniyle bir gün de olsa istirahat gerekebilir. Ayrıca anestezi nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuz etkilerden endişe duyanlar için de soğuk lipoliz çok daha güvenli bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir