Göbek, Karın Eritme Yöntemleri

karin-eritmeSpor yapılmadığı ve dengeli bir beslenmeye sahip olunmadığı takdirde alınan kiloların büyük bir çoğunluğu yağ olarak göbek çevresinde yer edecektir. Vücutta alınan kiloların ilk adresi genelde burası olduğu için de, en son yağ yakılacak bölge de göbek çevresi olacaktır. Bu sebeple genelde göbek çevresindeki yağları eritmek, birçok kişi için işkence halini alır ve genellikle de başarısızlıkla sonuçlanır.
Göbek Eritmek için Ne Yapmalıyım?

  • Beyaz un, şeker, tuz ve işlenmiş gıdalardan uzak durmalısınız.
  • Karbonhidrat ihtiyacını tam buğday unu, yulaf, mercimek ve nohut gibi kompleks karbonhidratlardan sağlamalısınız.
  • Günlük almanız gereken kalori miktarına dikkat etmelisiniz ve dengeli bir biçimde kilo vermek için günlük ihtiyacınızın maksimum %20’si kadar bir kalori açığı oluşturmalısınız.
  • Profesyonel destek alarak, ağırlık çalışmalarının da yer aldığı bir spor yapmalısınız.
  • Yağ ihtiyacınızı doğal zeytinyağı, badem, ceviz, Hindistan cevizi yağı, avokado gibi kaliteli yağ kaynaklarından, pişirmeden almalısınız.
  • Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.
  • Muhtemelen birçok kişide olduğu gibi sizde de göbek çevresi son eriyen bölge olacağı için sabırlı olmaya çalışmalısınız.
  • Sadece mekik çekerek bel çevresindeki yağları yakabileceğinizi düşünmemelisiniz. Vücut yağ yakacağı yere kendisi karar verecektir. İlk yağ aldığı yerler en son, en son yağ aldığı yerler ilk önce yakılacaktır. Mekik gibi hareketler sadece yağ dokusunun altında kalan karın kaslarını büyütmeye yarayacaktır. Üzeri yağla kaplı olduğu için de hiçbir şekilde bu kaslar gün yüzüne çıkmayacaktır.

Göbek Çevresini Eritemiyorum
Spor yaptınız ve dengeli bir beslenme programına uydunuz ve son kalan yağlar göbek çevresinde hapsolduysa ve siz zayıflasanız da onlar inat ediyorlarsa, aynı yolu izleyerek devam etmemelisiniz. Bir noktada yanlışınız var ve olması gerektiği gibi spor yapmıyor ya da beslenmiyorsunuz. Bu aşamadan sonrası sizi sağlığınızdan da edebilecektir.

Son aşamaya gelmişseniz ve artık estetik görünmediği için göbek çevresinde kalan son yağlardan da kurtulmak istiyorsanız,soğuk lipoliz uygulaması size yardımcı olabilir. Bilinen cerrahi yöntemlerden farklı olarak hiçbir kesik, ağrı ve anestezi olmadan ve tamamen deri üzerinden uygulanan yöntem ile bölgesel yağ yakabilmek mümkün. FDA onaylı olan sistem sayesinde tek seansta ve bir saat gibi kısa bir sürede uygulanan şok tedaviyle arzuladığınız görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir