Dondurarak Zayıflama

targeted-fat
Ne kadar diyet ve spor da yapsa, istediği kiloya ulaşıp da özellikle bel ve basen gibi bazı bölgelerdeki yağlarından kurtulamayan birçok kişi bölgesel yağ yakımı için onlarca farklı yöntem deniyor. Ancak ne yapılan aerobik hareketler, ne kullanılan takviyelerin hiçbirisi vücudun hangi bölgesinden yağ yakabileceğinin kararını verdirtemez. Vücuttan atmakta zorluk çıkaran bu yağları yakmak için tek yol, tam anlamıyla profesyonel bir beslenme programına uyup spor yapmak ya da liposuctiondı. Ancak artık dondurarak zayıflama ile birlikte bu durum çok daha kolay aşılabilecek bir problem haline geldi.

Dondurarak Zayıflama Nedir?

Dondurarak zayıflama (soğuk lipoliz) belli bir bölgedeki yağ hücrelerinin cilt üzerinden yapılan bir uygulama ile ani şekilde ısıtılıp, ardından dondurarak doğal yapılarını bozar ve hücre ölümlerine yol açar. Daha sonra tekrar vücut sıcaklığına getirilen bu hücreler vücudun doğal sirkülasyonu içerisinde düzenli olarak vücuttan atılırlar. Bu sayede sadece uygulama yapılan bölgedeki inatçı yağlardan kurtulabilmek mümkün olmaktadır.

Dondurarak Zayıflama ile Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Dondurarak zayıflama yöntemi, aslına bir kilo verdirme yöntemi değil, bir inceltme operasyonudur. Genellikle bel, basen ve bacak gibi bölgelerde yapılan uygulama sayesinde bölgedeki yağ dokusunun tek seansta %40’a varan oranlarda yok edilmesi mümkün olabilmektedir.

Dondurarak Zayıflama Sonrası Vücutta Deformasyon Oluşur mu?

Uygulama sonrasında vücuttan atılacak olan yağ dokusu bir anda değil, birkaç aylık bir sürede tamamen vücuttan atılacaktır. Bu sayede çökme gibi herhangi bir deformasyona neden olmadan vücudun doğal formunu koruması sağlanmış olur.

Dondurarak Zayıflama ile Liposuctiounun Farkı Nedir?

* Liposuction tamamıyla bir cerrahi operasyondur ve her cerrahi operasyonda olduğu gibi az da olsa hayati bir tehlikesi vardır. Ancak dondurarak zayıflama uygulaması cilt üzerinden uygulanabildiği için herhangi bir risk taşımaz.

* Dondurarak zayıflama liposuctiona göre daha ekonomiktir.

* Liposuction için yapılacak anestezi nedeniyle, ilaç almaya gerek kalmaz.

* Dondurarak zayıflama, liposuctiona göre neredeyse tamamen ağrısız ve sancısız bir operasyondur.

* Liposuction sonrası iyileşme süreci haftaları bulabilirken, dondurarak zayıflama sonrası kişi hemen gündelik hayatına dönebilir.

* Liposuction sonrası vücutta ortaya çıkabilecek

Yağı dondurarak zayıflama  kimlere uygulunabilir?

Hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar dışında hemen hemen herkes için uygundur.  Kadın ve Erkeğe uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir