Bölgesel Zayıflama, İncelme

bolgesel-zayiflama

Kilo alıp vermenin tek geçer şartı; gün içerisinde alınan kalori miktarı ile harcanan kalori miktarlarının farklı olması. Yani günlük alınan kalori, günlük harcanan kaloriden daha azsa kilo vermek mümkündür. Alınan kalori harcanandan daha az olduğu takdirde sadece tatlı ile bile beslenilse de kilo verilir. Ancak vücudun kilo alma şekli bu tarz kötü bir beslenme ile neredeyse tamamen yağ şeklinde olacaktır. Vücudumuzdaki yağların sebebi de hareketsiz bir yaşam ve bu tarz kötü bir beslenmedir. Yani sadece kilo vermek, güzel ve fit görünmek için yeterli olmayacaktır; önemli olan kaslardan değil, yağ dokusundan harcayarak kilo verebilmektir.

 

Bölgesel Kilo Vermek Mümkün mü?

Yazının başında bahsettiğimiz gibi dengeli bir beslenme ve spor yaparak yağ dokusunu yakmak mümkündür. Ancak bu yağ dokusunun vücudun hangi bölgesinden olacağına kişi kendisi karar veremez. Örnek olarak spor yaparken sadece bacaklarını çalıştıran bir kişi sadece bacaklarındaki yağları yakmaz. Yağın nereden yakılacağına vücut, yani genetik karar verir. Ancak bu aşamada süreç tam tersine işler ve vücut filmi geri sarar. Yani kişi ilk önce basenlerinde yağ bağlamış ve en son olarak da elleri yağ bağlamışsa, vücut yağ yakmaya önce ellerden başlar ve geriye en son basenlerdeki yağlar kalır.

Bel ve basen bölgelerindeki yağlar genelde ilk yağ bağlanan bölgeler olduğu için de oldukça inatçıdırlar ve bu yağlarıyakabilmek için gerçekten profesyonel şekilde spor ve diyet yapmak gerekir. Oldukça profesyonel bir şekilde hareket edilmesi gerektiği için de birçok kişi bu konuda başarısız olur ve istemediği bir görüntü ile hayatını sürdürmeye devam eder.

Ancak günümüzde sadece estetik kaygılar gözetilerek yapılan ve bu son kalan inatçı yağları birkaç seansta yok edebilen soğuk lipoliz gibi oldukça dikkat çekici bir uygulamaya başvurmak mümkündür. Hiçbir cerrahi operasyon ve ağrılı bir süreç gerektirmeyen, 1 saat gibi kısa bir sürede biten, FDA onayı olan uygulama ile bölgesel zayıflama mümkün olabilmektedir. “Günümüz teknolojisi ile cerrahi operasyonlar hariç bu konuda tek başarılı yöntem Soğuk Lipolizdir” demek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir