Diyet Sonrası Sarkma

diyet-lip

Hızlı kilo alıp verme ya da dengesiz bir beslenme düzeni ile yapılan diyetler sonunda  zayfıkladıktan sonra deride sarkmalar ve deformasyonların olması muhtemeldir. Liposuction gibi cerrahi müdahaleler sonunda belli bir bölgeden yağ dokusunun alınması ile de bu sarkıkların ortaya çıkması mümkündür. Ancak bölgesel incelmede son teknoloji olarak görünen soğuk lipoliz sayesinde bölgesel olarak yağlardan kurtulmak mümkün olduğu gibi, yağlar doğal bir süreçte vücuttan atıldığı için hiçbir deformasyon ve sarkma da yaşanmaz. Bunun yanında yanlış diyet sonrası sarkan derinin toparlanabilmesi de soğuk lipoliz ile mümkün olabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar sonunda geliştirilen soğuk lipoliz teknolojisi, belli bir bölgedeki yağ dokusunun yapısını bozarak vücuttan doğal bir şekilde atılmasını amaçlar. Bunun için deri üzerinden özel bir cihaz yardımı ile öncelikle yağ dokusu vakumlanır ve ısıtılır. Ardından ani bir biçimde dondurulan yağ hücrelerinin yapısı bozulur ve bütünlüklerini kaybederler. Bu yağ hücreleri uygulamanın ardından günden güne doğal bir şekilde vücuttan atılmaya başlanır. Bu sayede bölgesel olarak 5-13 santimetreye varan incelmeler mümkün olabilmektedir.

Soğuk lipolizin avantajlarını; ağrısız olması, acısız olması, günlük hayatı etkilememesi, uygulama sonunda sarkma yapmaması, ekonomik olması ve ilaca gerek duyulmaması olarak temel başlıklar altında inceleyebiliriz. Bunun yanında bir de yanlış diyet sonrası sarkma tedavisini de eklemek mümkündür. Bu tarz sorunu olanların birçoğu için soğuk lipoliz uygulaması etkileyici sonuçlar verebilmektedir. Ancak sorun olan bölgeye uygulama yapılıp yapılamayacağı ya da istenen sonuçların alınıp alınamayacağına alanında uzman bir kişinin yapılan muayene ve kontrol sonunda karar vermesi gerekecektir.

Dondurarak Zayıflama

targeted-fat
Ne kadar diyet ve spor da yapsa, istediği kiloya ulaşıp da özellikle bel ve basen gibi bazı bölgelerdeki yağlarından kurtulamayan birçok kişi bölgesel yağ yakımı için onlarca farklı yöntem deniyor. Ancak ne yapılan aerobik hareketler, ne kullanılan takviyelerin hiçbirisi vücudun hangi bölgesinden yağ yakabileceğinin kararını verdirtemez. Devamını oku

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123