Basen Eritme Yöntemleri

basen-eirtme

Göbek ve kalça ile birlikte inceltmenin en zor olduğu bölgelerden birisi de basenler. Özellikle pantolonlar ve dar eteklerle birlikte göze fazlasıyla batan bu bölgeyi inceltmek ve bu bölgedeki yağlardan kurtulmak için bir dizi önlem almak gerekli. Bu önlemlerin temelinde ise pek tabi diyet ve spor yatıyor.

Basen Bölgesini Eritmek için Diyet

Basen ve diğer yağ dokusu fazla olan bölgeleri inceltmek için amaç kilo vermekten ziyade yağ yakmak olmalıdır. Bunun için vücudu yağ depolayıcı anabolik moddan çıkarıp, yağ yakan bir moda sokmak gerekir. Bunun için de diyette dikkat edilmesi gereken önemli detaylar olacaktır;

  • İşlenmiş/rafine tüm gıdalardan uzak durulmalı.
  • Ekmek tercih tam buğdaydan yana olmalı
  • Tokluk hissini artırmak için glisemik indeksi düşük ve lif oranı yüksek besinler tercih edilmeli.
  • Sızma zeytinyağı, badem ve ceviz gibi doğal yağ kaynakları kullanılmalı.
  • Yağ asitlerinin yapısı ısınınca bozulduğu için, yağları mümkün olduğunca çiğ almaya özen gösterilmeli.
  • Beyaz un, şeker ve tuzdan uzak durulmalı.
  • Bisküvi, cips ve kola gibi sağlıksız hiçbir besin, beslenme programında yer almamalı.
  •  Gün içerisinde bolca su tüketilmeli.
  • Protein ağırlıklı beslenilmeli.

Basen Bölgesini Eritmek için Egzersizler
Sadece basen bölgesini eritebilecek bir egzersiz söz konusu olamaz. Vücut, yağ yakımını nereden yapacağına kendisi karar verecektir. Ancak basen bölgesini çalıştırıp buradaki kas dokusunu artırmak mümkündür. Yağ yakmadan sadece kas dokusunu büyütmekse basenlerinizin eskisinden daha büyük görünmesine neden olacaktır. Bunun için spor ve diyetle hem yağ yakılmalı, hem de bu bölge çalışılarak şekillenmesi sağlanmalıdır.

Spor yapmadan önce ise bu konuda uzman bir antrenör, fiziki özelliklerinize göre sizin için en uygun programı çıkaracaktır. Uzun bir süreç sonunda kilo vermenize rağmen basen bölgenizi inceltmekte halen başarılı olamamışsanız da bölgesel yağ yakma ve incelmeyi mümkün kılan Soğuk Lipoliz yöntemini deneyebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Nedir?
Soğuk Lipoliz (dondurarak zayıflama), aslında bölgesel bir cilt soğutma yöntemi. Ancak ani şekilde bölgesel olarak uygulanan şok soğutma yöntemi sayesinde yağ hücrelerinin ölümü de sağlanabiliyor. Bu şekilde de liposuction gibi cerrahi müdahalelere gerek kalmadan yağ dokusu bölgesel olarak azaltılabiliyor.

Hiçbir zararı bulunmayan, ameliyatlarda olduğu gibi ağrı ve sancılı bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan yöntem sayesinde 1 saat gibi bir sürede sorununuzun çözülebilmesi mümkün. Dünya’da yavaş yavaş liposuctionun yerini alan uygulama ülkemizde de artık giderek yaygınlaşmaya başlamış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir