Ameliyatsız Zayıflama

ameliyatsiz-zayiflamakFazla kilolar, hem sağlık hem de estetik kaygılar ile günümüz dünyasında milyonlarca insanın ortak sorunu. Ancak zayıflamak, daha doğrusu güzel ve fit bir görüntüye sahip olabilmek sadece kilo vermekten geçmiyor. Fit bir görüntüye sahip olabilmenin tek şartı vücuttaki yağ oranını düşürmek. Bunun için de ameliyat olmadan kişinin tek başına yapabileceği tek şey spor ve dengeli beslenme.

Zayıflamak, spor ve sağlıklı bir diyetle olmadığı takdirde vücudun form kazanması maalesef mümkün olamıyor. Tek değişim aynı orantıya sahip daha küçük ve ince bir vücuda sahip olmak. Yani karın ve basen bölgesinde yağ dokusu olan bir kişi bilinçsiz şekilde zayıfladıktan sonra da bu bölgelerdeki yağ dokusundan kurtulması mümkün değil.

Sporla ve Dengeli Beslenme ile Fazla Yağlardan Kurtulmak Mümkün mü?
Evet mümkün. Ancak bu konuya oldukça profesyonel bir şekilde yaklaşmak ve kısa süreli değil, hayat tarzını tamamen değiştirecek kararlar almak gerekli. Bu şekilde rahatsızlık veren büyük bir yağ dokusundan kurtulmak mümkün olabilse de birçok kişi için vücutta kalan son yağlardan kurtulmak da mümkün olamayabilir. Son yıllara kadar da bu inatçı yağlar için başvurulan en geçerli yol ve tek çare liposuction denilen cerrahi müdahaleydi. Ancak artık ameliyatsız zayıflamak da Soğuk Lipoliz Sayesinde mümkün olabildi.

Soğuk Lipoliz (Cryolipolysis/CoolSculpting) Nedir, Ne İşe Yarar?
Soğuk Lipoliz
, belli bir bölgedeki yağ dokusunu şoklayarak soğutmak ve yağ hücrelerinin bu şekilde programlanmış bir şekilde ölmesini sağlamak amacıyla uygulanır. Ameliyatsız zayıflamak için günümüzde kabul gören tek bilimsel yöntem olan uygulama, cerrahi operasyonlara göre ağrısız, kesiksiz ve anestezisiz olması ile çok daha avantajlıdır. Özellikle vücudunun belli bir bölgesindeki yağlardan şikayetçi olanlar için reçete edilebilecek en doğru yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir